تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

پرسپولیس تا کجا می‌رود؟ – شرکت بیمه اتکایی

شرکت بیمه اتکایی – هواداران پرسپولیس‌ تا دقیقه ۸۹ در عذاب حذف بودند. پرسپولیس پس از ۶۳ دقیقه انتظار به گل رسید، ولی الجزیره تنها شش دقیقه بعد گل مساوی را زد تا همه چیز از نو شروع شود؛ تلاش سخت برای عبور از خط دفاع نه‌چندان مستحکم میهمان و دلهره حذف که لحظه به لحظه بیشتر می‌شد. سرانجام جلال حسینی بود که جلوتر از تمام مهره‌های تهاجمی توپ را به تور رساند تا پرسپولیس به مرحله بعد برود. با این حال نمایش دیروز پرسپولیس این سوال را به‌وجود می‌آورد که تیم فعلی تا کجا می‌تواند در لیگ قهرمانان آسیا پیش برود؟

پرسپولیس در روزی که برای صعود تنها یک گل می‌خواست، دردسر زیادی برای نزدیک شدن به دروازه الجزیره داشت. تیم اماراتی یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های غرب آسیا در مرحله یک هشتم نهایی بود، ولی پرسپولیس برای زدن گل صعود تا آخرین ثانیه‌های بازی برگشت انتظار کشید.

تیم برانکو نسبت به فصل گذشته چند مهره کلیدی و البته توان و برندگی‌اش را از دست داده و این یعنی نه تنها رسیدن به فینال هدف در دسترسی نیست که حتی تکرار عملکرد فصل گذشته و رسیدن به نیمه‌نهایی این مسابقات هم ماموریت خیلی سختی به شمار می‌رود.

پرسپولیس فصل گذشته در آسیا تیم شکست‌ناپذیری به نظر می‌رسید و تنها به خاطر ۹۰ دقیقه ضعیف بازی رفت مقابل الهلال نتوانست به فینال برسد. حتی ۱۰ نفره شدن تیم در بازی برگشت مقابل الاهلی (یک چهارم نهایی) مانعی برای صعود نبود و پرسپولیس ۸۰ دقیقه با یک بازیکن کمتر توانست حریف عربستانی را ۳ بر یک شکست دهد.

پرسپولیس در این فصل اما نشانه‌ای از تیم انرژیک و کوبنده فصل قبل ندارد. الجزیره یکی از ضعیف‌ترین حریفان آسیایی سرخ‌پوشان در دو فصل گذشته بود، ولی مردان برانکو برای خلق موقعیت مشکل داشتند. تنها امید پرسپولیس در بازی دیروز نفوذ از کناره‌ها و سانترهای سریع بود، ولی با وجود دفاع متزلزل میهمان هیچکدام از این توپ‌ها گل نشد.

برانکو برای فرار از حذف در دقایق آخر تنها چاره را در توپ‌های بلند می‌دید. شایان مصلح به خط حمله رفت و حسینی هم در نقش مهاجم نوک بود. به نظر می‌رسید دیگر امیدی به صعود نباشد، ولی یکی از همین توپ‌های بلند با ضعف آشکار خط دفاع میهمان به گل سرنوشت‌‌ساز بازی تبدیل شد. با این حال پرسپولیس با تکرار چنین نمایشی در مرحله بعد بخت زیادی برای موفقیت نخواهد داشت.

مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بعد از جام جهانی برگزار می‌شود و برانکو که تیمش از نقل و انتقالات محروم است باید با همین بازیکنان به مصاف حریف جدی‌تری برود. دورنما برای پرسپولیس در این مسابقات چندان روشن نیست، مگر اینکه مربی کروات بتواند طراوت فصل گذشته را به تیمش برگرداند.

 

ایران ورزشی

  • ۲۶ام اردیبهشت ۱۳۹۷
  • بیمه