تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

شرکت بیمه اتکایی – شهردار قم: حقوق قانونی شهرداری از مالیات بر ارزش افزوده باید تامین شود

حقوق قانونی شهرداری از مالیات بر ارزش افزوده باید تامین شود

حقوق قانونی شهرداری از مالیات بر ارزش افزوده باید تامین شود

به گزارش شرکت بیمه اتکایی سیدمرتضی سقائیان‌نژاد در چهل و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر قم که به ریاست حسن بختیاری در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، با بیان اینکه همکاری‌های بسیار خوبی بین شهرداری و اداره کل امور مالیاتی وجود دارد اظهار کرد: همه دستگاه‌ها امروز در راستای همکاری و مساعدت با شهرداری گام برمی‌دارند و بحث‌هایی که مطرح می‌شود برای رفع حساسیت‌ها است.

وی با اشاره به سهم شهرداری‌ها از عوارض مالیات بر ارزش افزوده اظهار کرد: جمعیت شهری قم ۹۶ درصد است و از تهران شهرنشینی بیشتر است؛ در تمام کلان‌شهرها بدون هیچ مشکلی بحث سهم شهرداری تصویب شده و نمی‌دانیم چرا در قم این مشکل وجود دارد.

شهردار قم تصریح کرد: بحث سهم شهرداری به صورت ۸۸ و ۱۲ کاملا مشخص و روشن است و امیدواریم که شورای برنامه‌ریزی این امر را محقق کند و اگر نشود حتی شهرداری حق شکایت در این زمینه دارد.

وی با بیان اینکه در گذشته خدمات دولت به سازمان‌های شهرداری فراگیر بوده است گفت: امروز دولت به دلیل مشکلات اقتصادی هیچ کمکی به شهرداری‌ها نمی‌کند و شهرداری تمام هزینه‌ها را از منابع خود تامین می‌کند.

سقائیان‌نژاد با تاکید بر اینکه قدمت اتوبوس‌های شهر قم بالای ۱۰ سال است افزود: این قدمت در شهرهای دیگر حدود چهار سال است، مردم چه گناهی کرده‌اند که باید از این امکانات فرسوده استفاده کنند و بر همین امکانات نیز مالیات دریافت می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری‌ها از محل عوارض تامین مالی می‌شوند گفت: مالیات بر ارزش افزوده کمکی به شهرداری‌ها است و حال که این کمک داده شده در حال گرفتن مالیات از همین کمک هستند.

شهردار قم با بیان اینکه شهرداری در ایام مختلف ملی، مذهبی خدمت‌رسانی به مردم را انجام می‌دهد اظهار کرد: به نوعی شهرداری در حال انجام وظایفی مربوط به دیگر ارگان‌ها است در حالی که کمکی به ما نمی‌شود و امروز برای پرداخت حقوق نیز با مشکل مواجه شده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه بودجه عمرانی شهر قم ۵۰۰ میلیارد تومان است افزود: این در حالی است که زیر ۵۰ درصد این بودجه تخصیص می‌یابد در صورتی که هزار و۵۰۰ میلیارد تومان بودجه عمرانی شهرداری است.

سقائیان‌نژاد با تاکید بر اینکه کمک به شهرداری کمک به توسعه و عمران شهر است تصریح کرد: بسیاری از مودیان بزرگ مالیاتی، صنایع فعال در قم دارند و آلودگی صنایع آنها برای قم است اما دفاتر مرکزی آنها تهران است و مالیات آنها تهران پرداخت می‌شود.

وی گفت: شهرداری حق دیگران را نمی‌خواهد و به دنبال تامین حق قانونی خود است و امیدواریم نگاه به این مجموعه هم همینگونه باشد.

شهردار قم با تاکید بر اینکه قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده باید اصلاحی بر قانون قبلی که آزمایش شده، می‌بود تصریح کرد: اما امروز شاهدیم که مجدد در حال تدوین قانون هستند که باز نیاز به آزمایش چند ساله آن داریم.

وی تصریح کرد: شهرها خاکریز امنیتی برای کشور هستند؛ اگر شهرها درست اداره شوند مردم اقبال به نظام پیدا کرده و بسیاری از مشکلات حل می‌شود. اگر مشکلات که از درب خانه مردم شروع می‌شود افزایش یافته و خدمات درستی به مردم داده نشود کشور دچار مشکل خواهد شد.

سقائیان‌نژاد گفت: به شهرها اینگونه نگاه کنیم؛ شهرها موجود زنده هستند و باید به دنبال این باشیم که با خدمت‌رسانی شایسته به مردم از نتیجه یافتن توطئه‌های مردم جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/ ۱۳۷

  • ۲۶ام اردیبهشت ۱۳۹۷
  • بیمه